لیفت استاندارد یا ناحیه پایینی صورت حدودا ، چهار الی شش ساعت به طول خواهد انجامید.

بیماران می توانند استفاده از آرام بخش عمیق یا بی هوشی عمومی را برای جراحی زیبایی صورت انتخاب نمایند.

بخیه ها پس از ۵ تا ۶ روز پس از لیفت صورت ، برداشته خواهند شد

خیر ؛ این کرم ها و محصولات ، صرفا برای تبلیغ بوده و هیچ گونه جنبه درمانی ندارند ؛ زیرا ، نفوذ این کرم ها در بخش هایی از پوست می باشد که در ریزش و افتادگی صورت تاثیر نخواهد داشت.

عوامل متعددی در افتادگی صورت ، تاثیر گذار هستند ؛ مانند عوامل نژادی ، ارثی ؛ برخی از عوامل محیطی مانند جاذبه ، آفتاب و رطوبت هوا که باید همه این موارد تحت کنترل قرار بگیرد.

تمامی اشخاصی که سن آن ها بالای ۳۵ سال بوده و دچار افتادگی پوست شده اند ، جهت انجام لیفت صورت بسیار مناسب هستند ؛ کسانی که دچار افتادگی غبغب و گونه هستند نیز جهت لیفت صورت مناسب هستند

پیش از لیفت صورت نیاز است داروهایی نظیر آسپرین و ویتامین E اگر مصرف میکنید قطع شود .مصرف سیگار و دخانیات هم حداقل دو هفته قبل از اقدام به جراحی باید قطع شود .اگر مبتلا به فشار خون هستید حتما به پزشک خود اطلاع دهید

فعالیت های هوازی می تواند در ظرف ده تا چهارده روز پس از چهره سازی ، دوباره از سر گرفته شود ؛ در حالی که امکان فعالیت های شدید و تمرینات مقاومتی ، طی سه تا چهار هفته پس از آن وجود خواهد داشت.

برش های ایجاد شده برای لیفت صورت ، معمولا در داخل و اطراف منحنی های طبیعی گوش قرار می گیرند و در خط رویش مو در پشت گوش امتداد می یابند ؛ در بعضی از موارد ، یک برش کوتاه در یک مکان کاملا پنهان در زیر چانه ایجاد می شود پس از بهبودی ، برش های لیفت چهره به سختی قابل مشاهده می باشند.

معمولا هر گونه درد یا ناراحتی که بیماران پس از بالا کشیدن پوست صورت تجربه می کنند ، قابل توجه نیست و به خوبی با داروهای تجویزی با دوز کم کنترل خواهد شد.

افراد میانسالی که با مشکل افتادگی پوست صورت ، مواجه هستند و شرایط لازم را نیز جهت انجام این جراحی دارند ، کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستند ؛ در واقع ، تمامی افرادی که به دلیل افزایش سن یا ژنتیک ، پوست صورت آن ها حالت آویزان پیدا کرده است و چین و چروک هایی بر روی صورت آن ها پدید آمده است ، می توانند این جراحی را انجام دهند .

در صورتی که میزان افتادگی ، خفیف باشد ؛ جراحی مینی لیفت صورت ، انجام می گیرد ؛ در این جراحی ، برش های ایجاد شده ، کوچک می باشد ؛ اما در مواقعی که میزان افتادگی شدید باشد ، برش هایی در پشت گوش ایجاد می شود.

برخی از افراد ، با مشکل افتادگی شدید در ناحیه ابرو و پلک مواجه هستند و برای رفع این مشکل ، خواهان انجام جراحی لیفت صورت هستند ؛ جراحی لیفت صورت ، در این افراد توصیه نمی شود