این به جایگاه و موقعیت ابرو بستگی دارد. در حین مشاوره اولیه برای ارزیابی و معاینه پلک بالایی، جراح با دستش پوست پیشانی بیمار را تا یک حد مشخص می کشد. وقتیکه پوست پیشانی کشیده می شود، اگر بیشتر پوست پلک بالایی ناپدید شود بهتر است که بیمار جراحی کشیدن پیشانی را انجام دهد. اگر کشیدن پوست پیشانی تأثیر کمی روی پوست پلک بالایی بگذارد یا اصلاً تأثیری نگذارد، جراحی کشیدن پلک بالایی که اصطلاحاً بلفاروپلاستی نامیده می شود برای بیمار تجویز می گردد. وقتی که ابرو کشیده شد و پوست اضافه روی پلک باقی ماند، در این حالت ترکیبی از کشیدن ابرو و بلفاروپلاستی پلک بالایی تجویز خواهد شد.
به تصاویر قبل و بعد از جراحی کسی که جراحی کشیدن ابرو کرده توجه کنید. او روی پلک بالایی خود پوستی ندارد. در این مورد کشیدن ابرو به تنهایی کفایت می کند، چون منظور نهایی این بیمار از بین رفتن حالت خمودگی ابرویش است. این عکس ها را با تصاویر بیماری که تنها بلفاروپلاستی پلک فوقانی را انجام داده است مقایسه کنید، در عکس قبل از عمل می بینید که ابروی این بیمار نیفتاده است، در نتیجه برداشتن پوست پلک بالایی به تنهایی کافی است.

در ابتدا باید بگوئیم که یک جراحی کشیدگی ابرو به خودی خود باعث بهتر شدن ظاهر ابرو نمی شود. این عمل می تواند باعث پایین رفتن، بالاتر رفتن و یا حفظ موقعیت فعلی ابرو شود. در ثانی، بیمارانی که این عمل را انجام می دهند پس از 3 هفته با ظاهری غافلگیر کننده مواجه می شوند. این ظاهر غافلگیر کننده اغلب ناشی از یک تورم موقتی می باشد. بعد از 3 هفته وضعیت بیمار رو به بهبودی می گذارد تا این مرحله افراد اطراف ما نسبت به ظاهر ما کاملاً بی تفاوتند. یک جراح معتبر و مجرب از ضرورت ترکیب جایگاه صحیح ابرو و نتیجه ای که بیمار به دنبال کسب آن است کاملاً آگاهی دارد.

این جراحی یعنی اینکه جراح شما برای جراحی از یک دوربین کوچک به قطر یک مدادپاک کن استفاده می کند. وقتیکه دوربین وارد پوست می شود، آن منطقه در یک صفحه تلویزیونی نمایش داده می شود.
این نوع جراحی مزایای زیادی دارد. نخست اینکه، جراحی آندوسکوپیک دست جراح را در کار کردن با ابرو باز می گذارد. یکی از معمولترین نتایج حاصل از این نوع عمل، از بین رفتن حالت عصبانیت یا اخم در بین چشمان است. همچنین این نوع جراحی امکان عفونت کمتر تغیرات حسی، زخم شدگی و عوارض جانبی کمتری را فراهم می کند. علاوه بر این در این نوع جراحی آسیبی به موها نمی رسد.

همانند کشیدن صورت، مدت بقای اثرات کشیدگی ابرو به چندین عامل بستگی درد. در افرادی که مواد مخدر مصرف نمی کنند، در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند و در شرائط جسمانی و سلامت ایده آلی به سر می برند، کشیدگی ابرو حالت خود را 10 ـ 5 سال حفظ می کند. ولی افرادی که از پوستشان به خوبی مراقبت نمی کنند، کشیدن ابرو در آنها تنها 5 سال دوام می آورد.

جراحی آندوسکوپیک ابرو می تواند ابرو را پایین تر یا بالاتر ببرد و قسمت های بالایی و پایین پلک را ترمیم کند. اگر عمل کشیدن صورت نیز انجام شود، جراح می تواند طی این عمل صورت را نیز جوانتر کند و تمام قمستهای زیر چشم، نواحی مختلف صورت از بینی تا اطراف دندانها را جراحی کند. در جراحی صورت، گونه ها زیباتر می شوند و چربی اطراف گونه ها برداشته می شوند. در این عمل می توانیم که کیس های زیر پلک را درمان کنیم و با رفع حالت پژمردگی از اطراف چشم ها فرد را از سن واقعیش جوانتر جلوه دهیم. برای مقایسه حالات چشم ها به عکس های قبل و بعد از عمل رجوع کنید.

اکثر بیماران می گویند که وقتی بعد انجام عمل به جمع اطرافیان خود باز می گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند:
وای خدای من، توفوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و … حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتتان بیاید و لی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.

این یک سئوال خیلی سخت است چون پاسخ دادن به آن برآورده کننده انتظارات واقع گرایانه فرد است. تنها یک جراح خوب و صادق می تواند در ملاقات با بیمار او را از توقعات واقع گرایانه یا غیر واقع گرایانه اش مطلع سازد. و این پاسخ در مورد افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

بله، همانطور که قبلا هم گفتیم، خطوط ایجاد اخم در صورت از جمله موارد شایعی می باشند که افراد برای نابود کرد آنها اقدام به انجام عمل فوق می نمایند. بیماران می گویند که اغلب به آنها گفته می شود که «عصبانی به نظر می رسی» در حالیکه آنها خیلی هم خوش اخلاقند. خطوط اخم اغلب نتیجه تأثیر عضلات و افزایش سن می باشند. برخی از خطوط عمیق کاملاً از بین نمی روند. ولی با این وجود تا حدود زیادی اصلاح می شوند.

با افزایش سن، پوست خاصیت الاستیکی خود را از دست می دهد. هدف از عمل کشیدگی ابرو اغلب ترمیم بافت ابرو و قرار دادن ابرو در جایگاهی است که فرد را جوانتر جلوه دهد. این عمل نمی تواد خطوط ناشی از افزایش سن، آفتاب ، مصرف تنباکو و … را از بین ببرد. بیماران مکررا در خواست می کنند که بوسیله لیزرco2 پوستشان را صاف کنیم تا این چوک ها دیده نشوند.

همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم، عمل کشیدن ابرو علاوه بر ترمیم ابرو باعث اصلاًح نواحی زیر چشم ها نیز می شود. وقتیکه این عمل از طریق برش های مشابه با عمل کشیدگی صورت انجام می شود، این عمل می تواند چروک های صورت را نیز بکشد.

زیبایی این عمل در این است که بصورت آندوسکوپیک انجام می شود. برش ها تقریباً 1ـ 5/0 اینچ طول دارند و همگی در بالای خط مو hair line زده می شوند. به خاطر جایگاه انجام برش، برشهای کشیدن ابرو به خوبی ترمیم می شوند و بعد از چند هفته خود بیمار و اطرافیانش دیگر این برش ها را نمی بینند.

اگر شما گوشهایتان را قبلا سوراخ کرده اید، به خوبی می توانید نحوه خوب شدن زخم ها و جراحات ناشی از جراحی پلاستیک را درک نمائید. چون یکبار آنرا تجربه کرده اید. زخم های موجود در سایر نواحی بدن نمی توانند الگوی مناسبی برای درک نحوه خوب شدن زخم های جراحی پلاستیک باشند. در زمان مشاوره با پزشکتان حتما محل زخم های قبلی خود را به وی نشان دهید (اثر زخم ها) به این ترتیب پزشک می تواند آگاهی مناسبی از نحوه درمان زخم های جراحی به شما ارائه نماید.

اکثرا این عمل بصورت سرپایی انجام می شود، از آنجائیکه بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ شما را تا مطب همراهی نماید.

بیماران با تزریق یک مسکن به خواب می روند و دچار بی حسی موضعی می شوند. بیماران در حین عمل نه چیزی می شنوند و نه چیزی می بینند و در طول عمل کاملاً راحتند. بیماران بلافاصله بعد از عمل به هوش می آیند. تزریق مسکن بصورت درون رگی IV نوعی هوش بری است. بنابراین بیماران باید در هنگام شب بعد از عمل یک همراه بالغ در کنار خود داشته باشند. تا 7 روز بعد از عمل نباید بیماران رانندگی کنند (این مدت با توجه به نوع عمل بیشتر نیز می شود).

در پایان هفته اول، کوفتگی ها و تورم های بعد از عمل شروع به خوب شدن می کنند. ناپدید شدن کامل این علائم 3 ـ 2 هفته به طول می انجامد. شما می توانید کوفتگی ها را به خوبی با کمک لوازم آرایش 10 ـ 7 روز بعد از عمل استتار کنید.

باید 2 هفته مرخصی بگیرید. چون تورم اولیه بعد از جراحی ممکن است مدتی باقی بماند. افرادیکه حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع دارند باید 3 هفته از محل کار خود دور باشند تا کاملاً بهبود یابند.

بعد از عمل تا 3 هفته نباید فعالیت های آیروبیک انجام داد. هر فعالیتی که باعث افزایش فشار خون شود باعث به تعویق افتادن زمان بهبودی و ترمیم تورم می شود.